Co to są żarówki LED

LED-lights-health-hazardŻarówki led pozwala oszczędzić nawet 92 proc. pieniędzy przeznaczanych na zakup energii elektrycznych służących do oświetlenia pomieszczeń. Jak to możliwe?
Niektórzy mogą kręcić nosem – żarówka led stanie się dla nich za ciemna, światło, które emituje, zbyt białe, a cena nabycia – za wysoki. Jeśli jednak wszystko dobrze policzyć, może się okazać, że oszczędności uzyskiwane dzięki jej zastosowaniu mogą być na tyle duże, że wady te przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie. Po kolei zatem.
Ceny i godziny

Pospolite żarówki led k kosztując kilka razy więcej od energooszczędnej świetlówki. Gdyby w sprzedaży były dostępne typowe żarówki żarowe, różnica w cenie byłaby jeszcze bardziej rażąca.

 

Co z tego jednak, gdyż koszty oświetlenia to nie tylko należność, jaką płacimy za żarówkę, ale przede wszystkim koszt kupna energii elektrycznej potrzebnej do wytworzenia światła. W przypadku oświetlenia led dochodzi do tego jeszcze wytrzymałość, jaką charakteryzują się diody. W ten sposób okaże się, że cena zakupu żarówki led jest taki sam, jak wartość zakupu pięciu świetlówek i 25 żarówek tradycyjnych. Czas pracy, liczony w godzinach, jest natomiast taki sam.

Z niewielkim zastrzeżeniem Co nie oznacza, że zawsze różnice w spożytkowaniu energii będą aż tak duże. Powinno się bowiem pamiętać o tym, że różne rodzaje żarówek mają przeróżną charakterystykę. Przykładowo, te energooszczędne sprawdzają się tam, gdzie światło potrzebne jest przez długi czas. Gdy przychodzi do częstego zapalania i gaszenia, radzą sobie gorzej (potrzebują czasu, żeby się rozgrzać).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>