Czy żarówki LED są mniej wytrzymałe od zwykłych żarówek?

zarowka-led-leader-60smd-gu10-halogen-300-lm-zimna-k006Żarówki LED oraz świetlówki nie zawierają żarników i składników szklanych, które są delikatne na wstrząsy. W większości zbudowane są z plastiku oraz elementów aluminiowych. Z tych powodów lampy, żarówki, oświetlacze LED cechują się większą wytrzymałością mechaniczną na uderzenia są bardziej odporne na wstrząsy, wibracje, wysokie i niskie temperatury.

Mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie do tej pory instalacja oświetleniowa była niemożliwa lub utrudniona. Żarówka oraz świetlówka LED nie wymaga specjalnych zabezpieczeń, gdyż ich odporność mechaniczna jest znacznie większa niż zastosowanych jak dotąd źródeł światła.


Dla przykładu świetlówka fluorescencyjna zbudowana jest z rury szklanej wypełnionej gazem, natomiast świetlówka LED Tecoled zbudowana jest z aluminium i transparentnego plastiku. Taka konstrukcja zapewnia kilkakrotnie większą wytrzymałość mechaniczna na uderzenia i wstrząsy. Odporna jest także na upadki z niedużych wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>