Jak wybrac fotelik dla dzieci?

fotelik_samochodowy_shell_plus_kinderkraft_tanio-net_9-25kgKupić fotelik dla dziecka może każdy. Jak jakkolwiek wybrać sprawdzony fotelik?

Warto pamiętać, że wybór fotelika samochodowego powinien być świadomy i odpowiedzialny. W odmiennym razie dziecko będzie narażone na utratę zdrowia, a nawet życia.

Mniej więcej 70% fotelików dostępnych na rynku nie spełnia swego zadania chociażby w zadowalający sposób. Jak to możliwe? Już śpieszę z wyjaśnieniami.

By podjąć świadomy i trafny wybór, musimy udokumentować się wynikami testów zderzeniowych przeprowadzanych przez niezależne organizacje, takie jak np. ADAC.

Jeżeli już udało się nabyć spełniający powyższe kryteria fotelik dla dzieci, to jednakże istotną kwestią będzie właściwe zamontowanie go w samochodzie. Niezależnie od tego, czy użyliśmy do tego celu pasa bezpieczeństwa czy Isofixu, warto  szarpnąć za fotelik, by upewnić się co do poprawności jego zamocowania.

Następnie należy wygodnie ulokować w nim dziecko. Jeżeli nosi tornister, to obligatoryjnie należy zdjąć go wcześniej. Optymalną długość pasów po ich zapięciu wyznacza możliwość dość swobodnego umieszczenia pod niego ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>