Jaka jest żywotność żarówki led ?

zarowka-led-leader-21smd-e27-halogen-300-lm-ciepla-k012Znaczącym dla konsumenta parametrem, o który często pytają klienci jest żywotność, niestety każdy oczekuje od żarówki led diodowej nieśmiertelności, a jak wiadomo póki co nie ma rzeczy wiecznych. I choć diody led w dobrych wykonaniach określają się bardzo długim czasem życia, często przewyższającym czas życia innych źródeł światła to też kiedyś zgasną. Proces ten nie następuje jednak od razu jak to ma miejsce w innych źródłach światła, a przebiega powoli.

 

Często w najtańszych żarówkach led po bardzo krótkim czasie zmienia się odcień emitowanego światła, np. z ciepłobiałej na niebieską. Efekt ten przypisać można zastosowanym w tego typu żarówce bardzo słabej jakości żarówek led degradacji ulega luminofor.

Najlepsi producenci żarówek led określając czas życia w specyfikacji np. na poziomie 35 Tyś godzin mają na myśli czas po którym jasność użytych diod led w żarówce spada o połowę. Niestety często parametr żywotności żarówek led jest zawyżany szczególnie ma to miejsce w tanich produktach chińskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>