Żarówki led a rzeczywista oszczędność energii

oszczednosci

Wymiana w domu żarówek na energooszczędne oszczędność na pułapie 250 zł na rok. Tam gdzie światło zapala się cyklicznie i na krótko optymalnym rozwiązaniem są żarówki led, w trakcie gdy w przeważnie zastosowanych pomieszczeniach należałoby zainwestować w świetlówki kompaktowe.

Prócz prostego rachunku gospodarczego trzeba też zwrócić uwagę na atuty i minusy wykorzystania różnych źródeł oświetlenia niż tradycyjne żarówki. Szczególnie w przypadku pomieszczeń, w których światło zapala się często i na krótko świetlówka może okazać się złym rozwiązaniem.

Takie postępowanie skraca bowiem jej witalność, a do tego przy włączaniu świetlówka pobiera przez chwilę więcej prądu. Potem przez pewny okres czasu powinna się też „rozpalać” zanim zacznie transmitować nominalną ilość światła. To są fakty za tym, aby w garderobie, łazience czy kuchni montować raczej żarówki led niż świetlówki kompaktowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>